Baptyści w Gdyni

Baptyści w Gdyni

Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdyni powstał w 1985 roku. Do tego czasu grupa wierzących z Gdyni jeździła na spotkania i niedzielne nabożeństwa do sąsiedniego miasta Gdańska. Pragnienie posiadania Zboru w swojej miejscowości sprawiło, że z pomocą ludzi i Rady KChB w Warszawie zakupiono budynek w pobliżu centrum Gdyni.

Po kilku latach pomieszczenia, w których odbywały się nabożeństwa okazały się jednak zbyt małe. Niedzielne spotkania zaczęły odbywać się o dwóch porach.

Wciąż przybywało wiernych i pomysł 2 nabożeństw nie rozwiązywał skutecznie naszych problemów lokalowych. W związku z tym podjęliśmy decyzję o spotykaniu się poza siedzibą Zboru i zaczęliśmy wynajmować salę w mieście. Początkowo spotykaliśmy się w Hotelu Gdynia, następnie w Domu Rzemiosła, a potem w Morskim instytucie Rybackim przy ul. Kołłątaja w Gdyni, gdzie spotykamy do dziś.

W naszym Kościele panuje rodzinna atmosfera. Przychodzą do nas osoby w różnym wieku. Ostatnio przybyło sporo rodzin z małymi dziećmi. W czasie nabożeństwa dla dzieci prowadzone są w kilku grupach wiekowych zajęcia szkółki niedzielnej.
Po nabożeństwie zaś zostajemy, aby porozmawiać ze sobą przy kawie i herbacie.

Poza niedzielnymi nabożeństwami, ci z nas, którzy chcą, spotykają się również w tygodniu na biblijnych grupach domowych. Jeśli szukasz miejsca, w którym chciałbyś, chciałabyś zbliżyć się do Boga, to być może nasz Zbór jest tym miejscem, którego szukasz 🙂

Kidstuf

Nabożeństwa

NIEDZIELNE NABOŻEŃSTWO

godz. 11:00, Morski Instytut Rybacki, ul.Kołłątaja 1, Gdynia

Zobacz mapę >