WNF (Marzec – Kwiecień 2017)

 

wiecejNizFan

Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie i NAŚLADUJE mnie”     (Ew. Łukasza 9:23)

W Nowym Testamencie Jezus wielokrotnie kieruje wezwanie do naśladowania Go.       Nie zależy Mu na fanach, ludziach podziwiających Go, ale pragnie w pełni oddanych naśladowców.

„Więcej niż fan” w bardzo praktyczny sposób dotyka właśnie tych zagadnień, konfrontując każdego uczestnika, w jakiej relacji jest z Chrystusem.

Program „Więcej niż fan” to cykl studiów biblijnych dla małych grup trwający 6 tygodni. Oparty jest na przesłaniu Kyle’a Idlemana – pastora w Southeast Christian Church w Louisville (Kentucky, USA) i skłania do zastanowienia się nad tym, co to znaczy zapierać się siebie i naprawdę iść za Jezusem.

Na cykl „Więcej niż fan” składa się projekcja filmu długometrażowego, systematyczna i indywidualna praca z „Dzienniczkiem naśladowcy” każdego uczestnika oraz    6 cotygodniowych spotkań w małych grupach, na których będzie miała miejsce projekcja półgodzinnego odcinka filmowego oraz dzielenie się swoimi obserwacjami i doświadczeniami w tym temacie.

Zachęceni świadectwami i pozytywnymi opiniami społeczności, które przerobiły ten program m. in. Zboru Zielonoświątkowego „Radość życia” w Gdańsku i II Zboru Baptystów w Gdańsku chcielibyśmy również skorzystać z niego w naszym zborze.

  

Gorąco zachęcamy wszystkich dorosłych i nastolatków do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. „Więcej niż fan” można przerabiać w grupie domowej, czy młodzieżowej, w której jest się obecnie

lub dołączyć do nowych grup powstałych właśnie w tym celu i na ten czas.

Więcej informacji można uzyskać rozmawiając z osobami, które przerobiły ten program, między innymi z prowadzącymi lub  z żonami prowadzących grupy domowe, grupy młodzieżowe, Podstawy wiary, czy z członkami Rady Zboru.

  

Projekcja długometrażowego filmu   „Więcej niż fan” odbyła się 26 lutego (niedziela). 

 

Jerry Root w Polsce

Kidstuf

nabożeństwa

 

NIEDZIELNE NABOŻEŃSTWO

godz. 11:00, Morski Instytut Rybacki, ul. Kołłątaja 1, Gdynia

zobacz mapę >